KONTROLA DOSTĘPU W STREFIE EX

KONTROLA DOSTĘPU W STREFIE EX

ZWORA ELEKTROMAGNETYCZNA SX EX

ZWORA ELEKTROMAGNETYCZNA SX EX (również jako SX EX MAGLOCK) należy do wyjątkowej rodziny produktów SX, która została zaprojektowana specjalnie do użytku w trudnych warunkach środowiska zagrożonego wybuchem (EX).zwora elektromagnetyczna EX
SX EX MAGLOCK współpracuje z zarówno z naszymi kontrolerami drzwi, produktami kontroli dostępu, jak również z systemami kontroli dostępu innych producentów. Urządzenie zapewnia wysoce skuteczne rozwiązanie bezpieczeństwa dla kontroli dostępu w strefach zagrożenia wybuchem 1, 2, 21 i 22 potwierdzone certyfikatem EX.

Funkcje:
Elektromagnetyczny zamek zaprojektowany przez Wath Group Ltd zgodnie z normami ATEX, IECEx i UKCA, został stworzony specjalnie z myślą i przeznaczeniem do pracy w strefach EX. Szczególną uwagę poświęcono „formie i funkcji”. Zamek wykonano z pojedynczego wytrzymałego monobloku ze stali nierdzewnej próby 316 i standardowo dostarczany jest z 5-metrowym kablem wielożyłowym. Konstrukcja urządzenia może wytrzymać obciążenia do 550 kg (1200 funtów). Jednostka może być montowana w szerokiej gamie konfiguracji drzwi, w tym drzwiach lewych lub prawych oraz drzwiach otwieranych do wewnątrz lub na zewnątrz, za pomocą odpowiednich dedykowanych wsporników (sprzedawanych oddzielnie). Mając na uwadze możliwość zamontowania urządzenia w dowolnej orientacji, uwzględniono również sposób podłączenia, które można doprowadzić prawą lub lewą stroną, zależnie od potrzeb instalacji.
Zwora jest dostępna w wersjach 12 lub 24 VDC, wyposażono ją w specjalne oprzyrządowanie drzwiowe (moduł trzymacza), która zawiera magnes stanu drzwi.

Standardowo zawiera monitorowanie stanu drzwi ze stykami przełącznymi. Produkt używany jako część zintegrowanego rozwiązania kontroli dostępu może zapewnić zarówno większe bezpieczeństwo, jak i ochronę personelu. W pełni uszczelniona obudowa o stopniu ochrony IP 66/67 * nadaje się do użytku w środowisku lądowym i morskim.
*(zanurzenie na głębokość 1 metra przez 30 minut w słodkiej wodzie).
Do zastosowań wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa, zostały opracowane specjalne wersje produktu zapewniające stopień zabezpieczenia „Klasa 2” (SEOL) ** lub „Klasa 3” (TEOL) **, zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem i monitorowanie stanu usterki.
**(Konfiguracja dostępna tylko na specjalne zamówienie).

Schemat połączenia – zestaw iskrobezpieczny – zwora Ex + separator EX MM 5016 + panel kontroli alarmu – połączone przewodem iskrobezpiecznym.

ZWORA ELEKTROMAGNETYCZNA SX EX – dokumentacja PDF

English